• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/DuaKutuphanesi
  • https://www.twitter.com/DuaKutuphanesi
Site Haritası
EVLİYALAR ANSİKLOPEDİSİ
HAVAS İLMİ
BÜYÜK ŞAFİİ FIKHI
 Büyük Şafii Fıkhı
 2019_dini_gunler
Kur'an-ı Kerimde Adı Geçen Peygamberler
 kur-an-da-isimleri-gecen-peygamberler
RASTGELE DUALAR

Hakkımızda

Bütün Başarıların ve Güzelliklerin Gerçek Sahibi, Mutlak Galip, Tam Hüküm ve Hikmet Sahibi Olan Allah'a, (cc) Bize Bu İmkânları Sunmayı Muvaffak Ettiğinden Dolayı Sonsuz Hamd-ü Sena Ederim. Hamd Âlemlerin Rabbi Olan Yüce Allah’adır.

Bize, Ümmeti İle Şereflenmek İsteyen Ülül Azm Bir Peygamber Olan Hz. Musa Aleyhisselam Gibi Yüce ve Mübarek Peygamberlerin Bile İmrendiği Bir Ümmet Olabilmenin Gururunu Yaşatan, Rabbimizin Şanı Çok Yücedir.

Allah’ım Zat-ı Kibriyanı Bütün Noksanlıklardan Tenzih Ederim. Sen Zaten Bütün Kusurlardan Münezzeh Olansın.

İki Cihanın Sultanı ve Yaratılmışların En Şereflisi, Cenabı-ı Allah’ın Habibi Kibriyası Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi Vesellem’e, Onun Pak ve Güzide Al’ine, Ehli Beytine ve Ashabının Hepsine, Hiç Ama Hiç Birini Bir Diğerinden Ayırt Etmeksizin Hepsine Rabbimizin İlmi Adedince Sonsuz Salât ve Selamlar Olsun.

İnsanlığın Atası Hz. Âdem Aleyhisselam’dan Efendimiz, Sahibimiz, Medarı İftiharımız Hz. Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi Vesellem ve Aralarında Gelmiş Bütün Peygamberlere ve Ashabı Olan Peygamberlerin de Ashabına ve Hassaten Ashab-ı Kehf’e de Salât ve Selam Olsun. Bütün Evliyaullah’a Bilere Dinin Gereklerini ve Mukaddes Kitabımız Rehberimiz Kur’an-ı Kerimi Öğreten Hocalarımıza da Selam Olsun.

2003 Yılında Bir Gece Vakti Çok Bunaldığımda Tek Sığınağımın Yine Allah (cc) Olduğunu Bir Kez Daha Anlamış Oldum… Allah'a (cc) Yönelip Dua Etmek İstedim ve Fakat Dua Edemedim. Sanki Bildiğim Bütün Duaları Unutmuştum, Hatta Kur’an-ı Kerimi unutmuş gibiydim… Hiçbir Şekilde Dua Edemiyordum, Aklıma Gelen Hiçbir Dua Yoktu.

Daha sonra İnternete Girip Dua Benzeri Birkaç Kelimeyi Arama Motoruna Yazdım. Böylelikle Karşıma Çıkan Seçeneklerden Faydalanıp, Hem Dua Edebildim, Hem de Kur’an-ı Kerim Okuyabildim. İşte O Zaman Kendi Kendime Karar Verip Böyle Bir Çalışmayı Bende Yapabilmeliyim Dedim. Allah'a (cc) Sonsuz Hamd Olsun, Çok Şükür İhsan Buyurdu.

Bu Dua Kütüphanesi'ni Kurmamda ki Amaç İse Tamamen Dua Üzerinedir. Gün Gittikçe Yozlaşan Bir Toplum İçerisinde İnançlarımızdan Soyutlanmışken En Azından Benim Durumumda Olupta Duaya İhtiyaç Duyan Bir İnsan Var İse ve Eğer Arama Motorlarında da Sitemiz Ön Plana Çıkıyorsa Bundan Dolayı Ancak ve Ancak Mutluluk Duymuş Olacağım. 

Dua Kütüphanesi'nde Yayınlanmış Olan Bir Dua, Bir İnsanın Kurtuluşuna Vesile Olabiliyorsa ve Bu İnsan da Bu Vesile İle Duacı Olabiliyorsa Dünyanın Tüm Hazinelerinden Daha Kıymetlidir Benim İçin.

''Derdimiz Sevap Kazanmak''

İstiyorum ki Bu Sevaptan Babam Merhum Hüseyin Beyefendi Annem Merhume Seyyide Feride Hanım da Nasiplensin. Bu Dua Kütüphanesi'nden İstifade Edenler Buna Sebep Olandan Allah (cc) Razı Olsun, Annesine Babasına Rahmet Desinler Bu Bana Yeter.

Dua Kütüphanemize Gönül Veren, Bize Yürekten İnanan Her Kardeşimizin Bu Dua Kütüphanemizi Dost ve arkadaşlarına da  Tavsiye Ederek Bize Destek Olmaları Bizim En Büyük Arzumuzdur. Bizler Yaptığımız Bu Yatırımların Boşa Gitmediğini Görmek ve Gurur Duymak İstiyoruz.

''Biz Yayınlarımıza Asla Şahsi Dualarımızın Dışında Bir Şey Katmıyoruz.''

Elimizden Geldiğince Kur’an-ı Kerimden Dualar, Hadis-i Şeriflerde Bildirilen Dualar, Ehli Sünnet Âlimlerinin Evliyaların ve Güvenilir Kaynakların Eserlerinden Faydalanmak Sureti İle Dua, Salâvat, Vird, Hizb ve İstiğfarları Kaynaklarını Belirtmek Sureti İle İnsanların İstifadesine  Sunarak Onların Yapacağı Her Hayırlı Duadan Biz de Faydalanmak İstiyoruz.

Hiç Bir Grubun Üyesi Değilim. Hiçbir Kurum ve Kuruluşla Resmi Yâda Gayri Resmi Bir Bağım Yoktur. Hiç Bir Siyasi Parti İle İlişiğim de Yoktur. Sadece Allah'ın (cc) Rızasını Kazanmanın Arzusu İçerisindeyim.

Dua Kütüphanemizin Tamamı Kur'an-ı Kerim, Hadis-i Şerifler, Dualar, Salâvatlar, Virdler, Hizbler ve İstiğfarlardan Oluşmaktadır. 

Amacımım "İman, Ahlak, İlahi Muhabbet, Huzur ve Ebedi Kurtuluşa" Hizmet Etmektir. Bu Niyet ve Gaye İle Açmış Olduğum Dua Kütüphanesi İle İnsanlara Hizmet Etmenin Bilinç ve Şuuru İçerisindeyim.

''Sadece Bir Arzum Var.''

Daha Çok İnsana, Daha Çok Eve, Daha Çok İş Yerine Paylaşımlarımızı Ulaştırmak. Daha Çok İnsana Allah Razı Olsun Dedirtebilmek. Bunun İçin Dünyalık Hiçbir Menfaat Beklemiyorum. Allah Razı Olsun Denilsin Bana Yeter.

Cenabı Allah’tan Bu Çalışmayı Makbul Kılmasını Diler, Bize Gönül Veren Dostlarımızın Katkılarından Dolayı Herkese Teşekkür Eder, Dualarınızı Rica Eder, Feyiz ve Bereket Bulmanızı Cenabı Allah'tan Niyaz Ederim.

Selam ve Dua İle

Muhsin Demirtaş
Dua FM ve Furkan FM İmtiyaz Sahibi /
Dua Kütüphanesi Kurucusu / Genel Yayın Yönetmeni / Yazar

 

ÜYELİK GİRİŞİ
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam44
Toplam Ziyaret3564007
DUA KÜTÜPHANESİ
KÜTÜB-İ SİTTE
 salavati_serife
BÜYÜK ŞAFİİ FIKHI