• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/DuaKutuphanesi
  • https://www.twitter.com/DuaKutuphanesi
Site Haritası
EVLİYALAR ANSİKLOPEDİSİ
HAVAS İLMİ
BÜYÜK ŞAFİİ FIKHI
 Büyük Şafii Fıkhı
 2019_dini_gunler
Kur'an-ı Kerimde Adı Geçen Peygamberler
 kur-an-da-isimleri-gecen-peygamberler
RASTGELE DUALAR

Kullanım Koşulları ve Gizlilik

Kullanım konusundaki kısıtlamalar

Dua Kütüphanesi, Muhsin Demirtaş’a ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği malzemeler tamamen ya da kısmen, Dua Kütüphanesi ve/veya başka kaynaklardan sağlanmaktadır ve bu malzemeler uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dâhil olmak üzere, bu sitedeki hiç bir malzemeyi değiştiremez, kopyalayamaz, çoğaltamaz, yeniden yayımlayamaz, başka bir bilgisayara yükleyemez, postalayamaz, iletemez ya da dağıtamazsınız. Ancak, telif hakları ve diğer mülkiyet belirten duyuruları olduğu gibi bırakmanız koşuluyla,( Alıntılanan Bu Yazının / Haberin / İçeriğin Bir Bölümü Alıntılanan Yazıya Aktif Link Verilerek Kullanılabilmesi) kendi kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarınız için bu siteden kendinize malzeme indirebilirsiniz. 

Dua Kütüphanesi logosunun ve bölüm ana sayfası bağlantılarının Dua Kütüphanesi dışı Web sitelerinde kullanımı konusunda bilgi

Dua Kütüphanesi Lisans

Bu hizmet üzerinden, elektronik yolla mesaj postalarken, dosya gönderirken, veri girerken ya da başka herhangi bir iletişim biçimini kullanırken, Dua Kütüphanesi’ne, telif hakkı ödeme zorunluluğu olmayan, kalıcı, münhasır olmayan, kısıtlaması olmayan, dünya çapında geçerli olan bir lisans veriyorsunuz. Bu lisans kapsamında Dua Kütüphanesi şu aşağıdakileri yapma hakkına sahip olur:

1.    Her tür iletişimi kullanmak, kopyalamak, başkasına lisanslamak, uyarlamak, iletmek, kamuya çalmak ya da sunmak.

2.    Yukarıda tarif edilen iletişim haklarını serbestçe ve hiçbir kısıt olmaksızın kullanmak üzere üçüncü şahıslara lisanslamak.

Bu yukarıda tarif edilen haklar, geçerli bütün yasama alanlarındaki telif hakkı, ticari marka, servis markası ya da patent kanunu hakları da dâhil olmak üzere, ama bu haklarla kısıtlı olmayacak şekilde, bütün mülkiyet haklarını kullanma hakkını kapsar.

Sorumluluğun reddi

Dua Kütüphanesi, üçüncü şahıslar tarafından idare edilen İnternet sitelerine bağlantılar ve yönlendiriciler sağlamaktadır. Ne Muhsin Demirtaş Ne Dua Kütüphanesi ve onun ana ya da tali şirketleri ne de bunlarla ilişkili firmalar, bu üçüncü şahıs sitelerindeki bilgileri, ürünleri ve hizmetleri hiçbir şekilde işletmemekte ya da denetlememektedir.

Bu site ve üçüncü şahıs sitelerindeki malzemeler ‘olduğu gibi’ sağlanmaktadır ve açık ya da dolaylı hiç bir garanti verilmemektedir. Uygulanabilir yasaların izin verdiği son noktaya kadar, Dua Kütüphanesi, satılabilirlik veya belirli bir amaca uygunluk kapsamına giren dolaylı garantiler de dâhil olmak üzere, ama bunlarla kısıtlı kalmayacak şekilde, açık ya da dolaylı her türlü garantiyi reddeder. Dua Kütüphanesi, malzemelerin içerisinde bulunan işlevlerin kesintisiz ya da hatadan arınmış olacağının, sorunlu yanlarının giderileceğinin ya da forum alanları ve bunları erişilebilir kılan hizmet birimi de dâhil olmak üzere, bu sitenin virüslerden veya başka zararlı unsurlardan arınmış olduğu garantisini vermez.

Dua Kütüphanesi, bu sitedeki ya da üçüncü şahıs sitelerindeki malzemelerin kullanımı ya da kullanım sonuçları konusunda, doğruluk, kesinlik, zamanında olmaklık, güvenilirlik yâda başka açılardan hiç bir garanti vermez. Siz (Dua Kütüphanesi değil), bu hizmeti kullanmakla, gerekli bakım, tamirat ya da düzeltme masraflarının tümünü üstlenmeyi baştan kabul etmiş sayılırsınız.

Forum alanları

Bu hizmet, Dua Kütüphanesi’ne bilgi dönmesini ve kullanıcılar arasında gerçek zamanda etkileşim olmasını imkânlı kılan forum alanları ve Chat odaları içerebilir. Dua Kütüphanesi, forum alanlarına gönderilen mesajları, bilgileri ya da dosyaları denetlemez. Forum alanlarını ve bu Web sitesini kullanırken, aşağıdaki koşullara uymayı baştan kabul edersiniz:

·         Başka bir kullanıcının forum alanlarını, Chat odalarını ve diğer etkileşimli alanları kullanmasını ya da istediği gibi kullanmasını engellememek 

·         Suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yerel eyalet düzeyinde, ülke çapında ya da uluslararası düzeyde, yasalara ters düşecek bir durum yaratan yâda teşvik eden, her tür ve şekilde iletim dâhil olmak üzere, hiç bir tür YASA DIŞI, TEHDİTKÂR, RAHATSIZ EDİCİ, HAKARET, küfür veya iftira içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı bilgi postalamamak yâda iletmemek.

·         Bir başkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen ya da telif hakları, ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan veya bu tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlananlar da dâhil olmak üzere, sahibinden yâda haklarını elinde tutandan önceden izin almaksızın, başkalarının haklarını çiğneyen yâda ters düşen, hiç bir bilgi, yazılım ya da başka malzeme postalamamak ya da iletmemek. 

·         Bir virüs veya başka bir zararlı unsur içeren hiç bir tür bilgi, yazılım ya da başka bir malzeme postalamamak ya da iletmemek. 

·         Ticari amaç taşıyan ya da reklam içeren hiç bir bilgi, yazılım ya da malzeme postalamamak, iletmemek ya da kullanmamak.

Bu hizmeti kullanırken, Dua Kütüphanesi’nin forum alanlarını, Chat odalarını ve diğer etkileşimli alanları denetlemek gibi bir zorunluluğu olmadığını baştan kabul etmiş sayılırsınız.

Ancak, Kütüphanesi, yukarıda sayılan şartlara ve koşullara tamamıyla ya da kısmen uygun olmadığına karar verdiği her tür bilgiyi ve malzemeyi, değiştirme, yayınlamayı reddetme ya da yayından kaldırma hakkını ve herhangi bir yasal, idari ya da hükümet isteğine yanıt vermek için her türlü bilgiyi açıklama hakkını her zaman saklı tutar.

Sorumluluğun sınırlanması

İhmal da dâhil olmak üzere, ancak bununla da sınırlanmamak üzere, hiçbir koşulda, Dua Kütüphanesi, ana ya da tali firmaları ya da ilişkili diğer firmalar; Dua Kütüphanesi malzemelerinin kullanımından ya da kullanılamamasından kaynaklanabilecek doğrudan, dolaylı, rastlantısal, özel ya da sonuçların yol açabileceği hiçbir zarardan sorumlu değildir. Dua Kütüphanesi’ni kullanmakla, herhangi bir kullanıcının küçük düşürücü, haysiyet kırıcı, hakaret içeren, ya da yasal olmayan davranışlarından dolayı Dua Kütüphanesinin sorumlu tutulamayacağını baştan kabul etmiş sayılırsınız. Eğer Dua Kütüphanesi malzemelerinden ya da Dua Kütüphanesi’nin herhangi bir şartından veya koşulundan hoşnut değilseniz, tek çözüm yolunuz, Dua Kütüphanesi’ni kullanmamaktır.

Son Bulma

Bu anlaşma, Dua Kütüphanesi tarafından, herhangi bir anda, önceden uyarı yapılmaksızın bitirilinceye kadar geçerlidir. Son bulma durumunda, forum alanlarına erişme yetkiniz artık yoktur ve forum alanlarından bilgisayarınıza indirdiğiniz malzemelerle ilgili size getirilen kısıtlamalar ve bu anlaşmada sayılan sorumlulukların reddi ve sınırlanması devam edecektir.

Dua Kütüphanesi ve Gizlilik Haklarınız

Dua Kütüphanesi, gizlilik haklarınıza önem verdiği için, aşağıda belirtilen şu ilkelere uyar:Bize elektronik posta ile destek@muhsindemirtas.com.tr üzerinden erişebilirsiniz.

Bize, sizi kişisel olarak tanımlayan bilgi (“Kişisel Bilgi”) gerektiğinde bunu açıkça sorarız. Örneğin, eğer Dua Kütüphanesi ana sayfasını kişiselleştirmek isterseniz, Dua Kütüphanesi size adınızı ve elektronik posta adresinizi soracaktır, diğer taraftan, bir yarışma ya da bir promosyon kapsamında sizden Kişisel Bilgi’lerinizi isteyebiliriz. Dua Kütüphanesi’ni işletirken Kişisel Bilgi’lerinizi kullanırız ve Dua Kütüphanesi’nin ya da Microsoft’un yeni özellikleri, hizmetleri ya da ürünleri hakkında size zaman zaman bilgi gönderebiliriz.

Bilgisayarınızın Web tarayıcı yazılımının (browser) dosyalarının içine ‘cookie’ adında bir metin dosyası yerleştirebiliriz. Cookie’nin kendisi, hakkınızda Kişisel Bilgi içermese de, Site’nin tarafınızdan nasıl kullanıldığı hakkında bilgilerle, Site’ye bilerek ve özellikle verdiğiniz bilgilerin, Site tarafından ilişkilendirilmesini olanaklı kılar.

Eğer herhangi bir zamanda bir Site’nin bu ilkelere uymadığını düşünürseniz, lütfen bize destek@muhsindemirtas.com.tr adresinden elektronik posta ile bilgi veriniz ve biz de sorunu çözmek ve gidermek için ticari açıdan mantıklı tüm çabayı sarf edelim.

Eğer bu ilkelerimiz hakkında sorularınız varsa, lütfen destek@muhsindemirtas.com.tr adresine elektronik posta yoluyla gönderiniz.

Diğer

Bu anlaşma, T.C. yasalarına uygun olarak, hiçbir yasal tezata yer verilmeden yürütülecektir. Eğer bu anlaşmanın herhangi bir maddesi, yasadışı, geçersiz ya da herhangi bir nedenden ötürü yasal açıdan uygulanamaz durumdaysa, o halde söz konusu madde bu anlaşmadan çıkarılabilir sayılacak ve geriye kalan maddelerin geçerliliğini ve yasal açıdan uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.

 

ÜYELİK GİRİŞİ
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam38
Toplam Ziyaret3564396
DUA KÜTÜPHANESİ
KÜTÜB-İ SİTTE
 salavati_serife
BÜYÜK ŞAFİİ FIKHI