• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/DuaKutuphanesi
  • https://www.twitter.com/DuaKutuphanesi
Site Haritası
EVLİYALAR ANSİKLOPEDİSİ
HAVAS İLMİ
BÜYÜK ŞAFİİ FIKHI
 Büyük Şafii Fıkhı
 2019_dini_gunler
Kur'an-ı Kerimde Adı Geçen Peygamberler
 kur-an-da-isimleri-gecen-peygamberler
RASTGELE DUALAR

Arş Hazinelerinden Bir Dua

Arş Hazinelerinden Bir Dua

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ اَللّٰهُمَّ إِنَّي أَسْأَلُكَ يَا عَالِمَ الْخَفِيَّةِ ، وَيَا مَنْ اَلسَّمَاءُ بِقُدْرَتِهِ مَبْنِيَّةٌ ، وَيَا مَنْ اَلْأَرْضُ بِعِزَّتِهِ مَدْحِيَّةٌ ، وَيَا مَنْ اَلشَّمْسُ وَالْقَمَرُ بِنُورِ جَلَالِهِ مُشْرِقَةٌ وَمُضِيَّةٌ وَيَا مُقْبِلاً عَلَى كُلَّ نَفْسٍ مُؤْمِنَةٍ زَكِيَّةٍ ، وَيَا مُسَكَّنَ رُعْبِ الْخَائِفِينَ وَأَهْلِ التَّقِيَّةِ ، يَامَنْ حَوَائِجُ الْخَلْقِ عِنْدَهُ مَقْضِيَّةٌ ، يَا مَنْ نَجَّى يُوسُفَ مِنْ رِقَّ الْعُبُودِيَّةِ ، يَا مَنْ لَيْسَ لَهُ بَوَّابٌ يُنَادِي وَلَا صَا حِبٌ يُغَشَّي وَلَا وَزِيرٌ يُعْطِي وَلَا غَيْرُهُ ربٌّ يُدْعَي وَلَا يَزْدَادُ عَلَي كَثْرَةِ الْحَوَائِجِ إِلَّا كَرَمًا وَجُودًا وَصَلَّي اللّٰهُ عَلَي مُحَمَّدٍ وَآلِهِ وَأَعْطِنِي سٌؤَالِي ، إِنَّكَ عَلَي كُلَّ شَيْءٍ قَدِيرٌ.

Bismillahirrahmanirrahim

Allahümme inne eselüke ya alime’l hafiyyeti, ve ya men essemau bikudretihi mebniyyetün, ve ya men el ardu biizzetihi medhiyyetün, ve ya men eşşemsü vel kameru binuri celalihi müşrikatün ve müziyyetün ve ya mukbilen ala külle nefsin mü’minetin zekiyyetin, ve ya müsekkene ru’bil haifine ve ehli’t takiyyeti, ya men havaicu’l halki indehu makziyyetün, ya men necce Yusufe min rikka’l ubudiyyetihi, ya men leyse lehu bevvabün yunadiyi vela sahibün yuğaşşayi vela vezirün yu’tiyi vela gayruhu Rabbün yuda vela yezdadu ala kesreti’l havaici illa keremen vecuden ve sallallahu ala Muhammedin ve alihi ve a’tıniyi sueliyi, inneke ala külle şeyin kadir.

Arş Hazinelerinden Bir Dua

Bu mübarek dua, Evliyalar Sultanı Gavsu’l Azam Abdülkadir Geylani Hazretlerinin Gunyetü’t Talibin adlı eserinde yer almaktadır.

Duanın faziletlerinin detaylı olarak anlatıldığı bu kısmı Sesli Kitaplar bölümündeki Receb Ayı bölümünden dinleyebilirsiniz

Allah ondan razı olsun, Ali b. Ebu Talib bu dua hakkında şöyle demiştir:

Bu duaya sıkı sıkı sarılın; çünkü o, Arşın hazinelerinden bir hazinedir.” Sıkıntısı olan her kim bu duayı okursa, Aziz ve Celil olan Allah’ın onun sıkıntısını ve tasasını gidereceği nakledilmiştir. Duanın feyz ve bereketinden istifade eden sıkıntı sahibi bir kişi, eserde duayı nasıl okuduğunu şöyle dile getirmektedir:

İnsanlar uykuya dalınca tekrar tekrar bu duayı okudum. Derken bir ses işittim. Şöyle diyordu: ‘Allah senin sıkıntını giderdi. Ona ism-i a’zamıyla (en yüce ismiyle) dua ettin. O öyle bir isimdir ki, onunla dua edenin duası reddedilmez, isteyene istediği verilir.’ Sonra gözlerime bir ağırlık çöktü ve uyudum.

Rüyamda Allah Rasulü’nü (sallallahu aleyhi ve selem) gördüm ve ey Allah’ın Rasulü! Bu duayı senin ağzından duymak istiyorum, dedim. Bunun üzerine Hz. Peygamber (sallallahu aleyhi ve selem) şöyle buyurdu:

Şöyle de: Allah’ım! Ey gizlileri bilen! Ey gökyüzünü kudretiyle inşa eden! Ey yeryüzünü izzetiyle dayayıp döşeyen! Ey güneş ve ayın, celalinin nuruyla aydınlandığı Allah’ım! Ey iman etmiş ve arınmış herkese teveccüh eden Allah’ım! Ey korkanların korkusunu dindiren Allah’ım! Ey ihtiyaç sahiplerinin ihtiyacını görüp gideren Allah’ım! Ey Yusuf’u kölelik boyunduruğundan kurtaran Allah’ım!

Ey teşrifatçısı, etrafını saran arkadaşları ve kendisi adına veren veziri bulunmayan ve kendisinden başka duaları kabul eden herhangi bir Rabbin bulunmadığı, cömertliği bütün ihtiyaçlardan daha çok olan Allah’ım! Senden diliyorum. Allah, Muhammed’e ve onun pak nesline salat ü selam etsin. Ya Rabbi! İsteğimi kabul buyur. Sen her şeye gücü yetensin.

Sonra uyandım. Uyandığımda çoktan iyileşmiştim.

 

ÜYELİK GİRİŞİ
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret3564379
DUA KÜTÜPHANESİ
KÜTÜB-İ SİTTE
 salavati_serife
BÜYÜK ŞAFİİ FIKHI