• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/DuaKutuphanesi
  • https://www.twitter.com/DuaKutuphanesi
Site Haritası
EVLİYALAR ANSİKLOPEDİSİ
HAVAS İLMİ
BÜYÜK ŞAFİİ FIKHI
 Büyük Şafii Fıkhı
 2019_dini_gunler
Kur'an-ı Kerimde Adı Geçen Peygamberler
 kur-an-da-isimleri-gecen-peygamberler
RASTGELE DUALAR

Evrad-ı Şerife-i Kadiriyye

Evrad-i Şerife-i Kadiriyye

اَعُوذُ بِاللّٰهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّ ج۪يمِ ﴿ بِسْىمِ اللّٰهِ الرَّ حْمٰنِ الرَّ ح۪يمِ اَلْحَمْدُ لِلّٰهِ رَبِّ الْعَالَم۪ينَ. اَلرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ. مَالِكِ يَوْمِ الدّ۪ينِ. اِيَّاكَ نَعْبُدُ وَاِيَّاكَ نَسْتَع۪ينُ. اِهْدِنَا الصِّرَاطَ الْمُسْتَق۪يمَ. صِرَاطَ الَّذ۪ينَ اَنْعَمْتَ عَلَيْهِمْ غَيْرِ الْمَغْضُوبِ عَلَيْهِمْ وَلَا الضَّٓالّ۪ينَ. ﴾ آمِينَ. ﴿
اِنَّ اللّٰهَ وَمَلٰٓئِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِيِّ يَٓا اَيُّهَا الَّذ۪ينَ اٰمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَسَلِّمُوا تَسْل۪يماً
﴾ اَللّٰهُمَّ صَلِّ وَسَلِّمْ وَبَارِكْ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَعَلَى آلِهِ وَصَحْبِهِ اَجْمَع۪ينَ ﴿
سُبْحَانَ رَبِّكَ رَبِّ الْعِزَّةِ عَمَّا يَصِفُونَ. وَسَلَامٌ عَلَى الْمُرْسَل۪ينَ 
وَالْحَمْدُ لِلّٰهِ رَبِّ الْعَالَم۪ينَ. ﴾ اَلصَّلَوةُ وَالسَّلَامُ عَلَيْكَ يَا رَسُولَ اللّٰهِ 
اَلصَّلَوةُ وَالسَّلَامُ عَلَيْكَ يَا حَبِيبَ اللّٰهِ
اَلصَّلَوةُ وَالسَّلَامُ عَلَيْكَ يَا خَلِيلَ اللّٰهِ 
اَلصَّلَوةُ وَالسَّلَامُ عَلَيْكَ يَا نَبِىَّ اللّٰهِ 
اَلصَّلَوةُ وَالسَّلَامُ عَلَيْكَ يَا صَفِىَّ اللّٰهِ 
اَلصَّلَوةُ وَالسَّلَامُ عَلَيْكَ يَا خَيْرَ خَلْقِ اللّٰهِ 
اَلصَّلَوةُ وَالسَّلَامُ عَلَيْكَ يَا نُورَ عَرْ شِ اللّٰهِ 
اَلصَّلَوةُ وَالسَّلَامُ عَلَيْكَ يَا اَمِينَ وَحْىِ اللّٰهِ 
اَلصَّلَوةُ وَالسَّلَامُ عَلَيْكَ يَا مَنْ زَيَّنَهُ اللّٰهِ 
اَلصَّلَوةُ وَالسَّلَامُ عَلَيْكَ يَا مَنْ شَرَّ فَهُ اللّٰهِ 
اَلصَّلَوةُ وَالسَّلَامُ عَلَيْكَ يَا مَنْ كَرَّ مَهُ اللّٰهِ 
اَلصَّلَوةُ وَالسَّلَامُ عَلَيْكَ يَا مَنْ عَظَّمَهُ اللّٰهِ 
اَلصَّلَوةُ وَالسَّلَامُ عَلَيْكَ يَا مَنْ عَلَّمَهُ اللّٰهِ 
اَلصَّلَوةُ وَالسَّلَامُ عَلَيْكَ يَا سَيِّدَ الْمُرْ سَل۪ينَ 
اَلصَّلَوةُ وَالسَّلَامُ عَلَيْكَ يَا اِمَامَ الْمُتَّق۪ينَ 
اَلصَّلَوةُ وَالسَّلَامُ عَلَيْكَ يَا خَاتَمَ النَّبِيّ۪ينَ 
اَلصَّلَوةُ وَالسَّلَامُ عَلَيْكَ يَا رَحْمَةً لِلْعَالَم۪ينَ 
اَلصَّلَوةُ وَالسَّلَامُ عَلَيْكَ يَا شَفِيعَ الْمُذْنِب۪ينَ 
اَلصَّلَوةُ وَالسَّلَامُ عَلَيْكَ يَا رَسُولَ رَبِّ الْعَالَم۪ينَ 
صَلَوَاتُ اللّٰهِ وَمَلَا ئِكَتِهِ وَاَنْبِيَائِهِ وَرُسُلِهِ وَحَمَلَةِ عَرْشِهِ وَجَم۪يعِ خَلْقِهِ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدِ وَ آلِهِ وَصَحْبِهِ اَجْمَع۪ينَ 
اَللّٰهُمَّ صَلِّ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدِ عَبْدِكَ وَحَب۪يبِكَ وَرَسُولِكَ النَّبِىِّ الْاُمِّىِّ وَعَلَى آلِهِ وَصَحْبِهِ وَسلِّمْ
اَللّٰهُمَّ صَلِّ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ النَّبِىِّ الْمَلِيحِ صَاحِبِ الْمَقَامِ الْاَعْلَى وَالْلِّسَانِ الْفَصِيحِْ 
اَللّٰهُمَّ اجْعَلْ اَفْضَلَ صَلَوا تِكَ اَبَدً 
وَاَنْمَى بَرَكَاتِكَ سَرْمَدً 
اوَاَزْكَى تَحِيَّاتِكَ فَضْلً وَعَدَدًا 
عَلَى اَشْرَفِ الْخَلَائِقِ الْاِنْسَانِيَّةِ 
وَمَجْمَعِ الْحَقَايِقِ الْاِيمَانِيَّةِ 
وَطُورِ لتَّجَلِيَّاتِ الْاِحْسَانِيَّةِ 
وَمَهْبِطِ الْاَسْرَارِ الرَّحْمَانِيَّةِ 
وَعَرُوسِ الْمَمْلَكَةِ الرَّبَّانِيَةِ 
وَوَاسِطَةِ عِقْدِ النَّبِيِينَ 
وَمُقَدَّمِ جَيْشِ الْمُرْسَلِينَ 
وَقَائِدِ رَكْبِ الْاَنْبِيَاءِ الْمُكَرَّ مِينَ 
وَاَفْضَلِ الْخَلْقِ اَجْمَعِينَ 
حَامِلِ لِوَآءِ الْعِزِّ الْاَعْلَى 
وَمَالِكِ اَزِمَّةِ الْمَجْدِ الْاَسْنَ 
شَاهِدِ اَسْرَارِ الْاَزَلِ 
وَمُشَاهِدِ اَنْوَارِ سَوَابِقِ الْاُوَلِ 
وَتَرْجَمَانِ لِسَانِ الْقِدَمِ 
وَمَنْبَعِ الْعِلْمِ وَالْحِلْمِ وَالْحِكَمِ 
مَظْحَرِ سِرِّ الْجُودِ الْجُزْئِىِّ وَالْكُلِّىِّ 
وَاِنْسَانِ عَيْنِ الْوُجُودِ الْعُلْوِىِّ وَالسُّفْلِىِّ
رُوحِ جَسَدِ الْكَوْنَيْنِ. وَعَيْنِ حَيَوةِ الدَّ ارَيْنِ
اَلْمُتَحَقِّقِ بِاَعْلَى رُتَبِ الْعُبُودِيَّةِ
وَالْمُتَخَلِّقِ بِاَخْلَاقِ الْمَقَامَاتِ الْاِصْطِفَائِيَّةِ 
اَلْخَلِيلِ الْاَعْظَمِ وَالْحَبِيبِ الْاَكْرَمِ
سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ بِنْ عَبْدِ اللّٰهِ بِنْ عَبْدِ الْمُطَّلِبِ 
وَعَلَى سَائِرِ الْاَنْبِيَاءِ الْمُرْسَل۪ينَ 
وَعَلَى مَلَا ئِكَتِكَ الْمُقَرَّبِينَ
وَعَلَى عِبَادِ اللّٰهِ الصَّالِحِىنَ
مِنْ اَهْلِ السَّمَوَاتِ وَاَهْلِ الْاَرْضِينَ
كُلَّمَا ذَكَرَكَ الذَّاكِرُونَ
وَغَفَلَ عَنْ ذِكْرِ كَ الْغَافِلُونَ 
وَسَلِّمْ وَرَضِىَ اللّٰهُ عَنْ اَصْحَابِ رُسُولِ اللّٰهِ اَجْمَع۪ينَ

Eûzü billâhi mine’ş şeytani’r racim. (Bismilllahi’r rahmani’r rahim. Elhamdü lillâhi rabbi’l âlemîn. Errahmânirrahîm. Mâliki yevmiddîn. İyyâke na'büdü ve iyyâke nesta'în. İhdina’s sirâtal müstakîm. Sirâtallezîne en'amte aleyhim gayrilmagdûbi aleyhim ve leddâllîn.) Âmin. (Fatiha Sûresi)

(İnnallahe ve melâiketehu yusallüne ale’n nebiyyi ya eyyühellezine âmenü sallu aleyhi ve sellimu teslimâ.) (Ahzab Sûresi , 56)

Allahümme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihi ve sahbihi ecmain.

(Sübhane rabbike rabbil izzeti amma yasıfun ve selâmun alel mürselin vel-hamdü lillahî rabbi’l âlemin.) (Saffat Sûresi ,180 -182) (Burada şükür makamında iki elle yüz meshedilecektir.)

Es-salâtü ves-selâmü aleyke yâ Resûlallah.

Es-salâtü ves-selâmü aleyke yâ Habiballah. Es-salâtü ves-selâmü aleyke yâ Halilallah. Es-salâtü ves-selâmü aleyke yâ Nebiyyallah. Es-salâtü ves-selamü aleyke yâ safiyyallah. Es-salâtü ves-selâmü aleyke yâ hayre halkillah. Es-salâtü ves-selâmü aleyke yâ nure arşillah. Es-salâtü ves-selâmü aleyke yâ emîn-e vahyillah. Es-salâtü ves-selâmü aleyke yâ men zeyyenehullah. Es-salâtü ves-selamü aleyke yâ men şerrefehullah. Es-salâtü ves-selamü aleyke yâ men kerremehullah. Es-salâtü ves-selamü aleyke yâ men azzemehullah. Es-salâtü ves-selâmü aleyke yâ men allemehullah. Es-salâtü ves-selâmü aleyke yâ seyyid-elmürseliyn. Es-salâtü ves-selâmü aleyke yâ imam-el-müttekiyn. Es-salâtü ves-selâmü aleyke yâ hâtem-en-Nebiyyin. Es-salâtü ves-selâmü aleyke yâ rahmeten lil-âlemiyn. Es-salâtü ves-selâmü aleyke yâ şefiy-al-müznibiyn. Es-salâtü ves-selâmü aleyke yâ Resule Rabbil-âlemiyn.

Salâvatullahi ve melâiketihi ve enbiyâihi ve rusulihi ve hameleti arşihi ve cemî-i halkıhî alâ seyyidinâ Muhammedin ve âlîhi ve sahbihi ecmaiyn.

Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin abdike ve habibike ve Resûlike’n-Nebiyyil-ümmiyi ve alâ âlihi ve sahbihi ve sellim. (Bu salavat üç kere okunacak)

Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedi’n-Nebiyyil-melihi sahibi’l makami’l â'lâ vel-lisan-il fasih (Bu salavat üç kere okunacak)

Allahümmec'al efdale salâvatike ebeden.

Ve enmâ berekâtike sermeden. Ve ezkâ tahiyyatike fadlen ve adeden. Alâ eşrefi’l halâiki’l insaniyyeti. Ve mecmai’l hakayıki’l iymaniyyeti. Ve Turi’t-tecelliyati’l-ihsaniyyeti. Ve mehbiti’l esrari’r-Rahmanîyyetî. Ve arüsi’l memleketi’r-Rabbaniyyetî. Ve vasıtati ıkdi’n-Nebîyyin. Ve mukaddemi ceyşi’l mürseliyn. Ve kaidi rekbi’l Enbiyâi’l-mükerremiyn. Ve efdali’l-halkİ ecma’iyn. Hâmili livâi’l-izzi’l-â’lâ. Ve mâliki ezîmmeti’l mecdi’l esna. Şahidi esrari’l ezel. Ve müşahidî envârî sevâbıki’l-üvel. Ve tercemanı lisani’l kıdem. Ve menbâi’l ilmi vel-hilmi vel-hikem. Mazharı sırrı’l-cudi’l cüz'iyyi vel-külliyyi. Ve însani ayni’l vücudi’l ulviyyi ves-süfliyyi. Ruhi cesedi’l kevneyn. (Bu cümle üç defa okunacak ve her defasında tüm vücut mesh edilecek.)

Ve ayni (Burada iki elin başparmaklarının tırnağı öpülerek gözler üzerine mesh edilecektir.) hayatî’d-dâreyn.

El-mütehakkiki bi-â'lâ rütebi’l ubudiyyeti.

Vel-mütehallıki bi-ahlakî’l makamati’l istifâ’iyyeti. El-halili’l â'zam vel-habibi’l ekrem. Seyyidinâ Muhammedin bin Abdillah bin Abdilmuttalib. Ve ala sâiri’l enbîyai vel-mürselîyn. Ve ala melâ’iketike'l mukarrebîyn. Ve ala ibadillahi’s-salîhiyn. Min ehli’s semavati ve ehli’l ardiyn. Küllemâ zekereke’z-zakîrün. Ve gafele an zikrike’l-gafilûn. Ve sellim ve radiyallahu an ashabi Resûlillahî ecma'iyn.

Kaynak: Evrâd-ı Şerife-i Kadiriyye | Abdulkadir Geylani Hazretleri (kuddise sırruhû)

Bu vird, içerisinde Kur'an-ı Kerim'den âyetler, hadis-i şerifler ve salâtu selâm bulunan Kadirî evrâd-ı şerifidir. Gavsu’l Azam Abdulkadir Geylani Hazretleri tarafından tertiplenmiş bir virddir.

Kadirî dergâhlarında zikrullaha başlanılmadan önce okunmakta olup, vakit namazlarından sonra veya günün herhangi bir zamanında da okunması için müridlere telkin ve talim olunmuş bir virddir.

Rahmeti İlâhî’den kovulup taşlanmış şeytandan Allah’a (celle celaluhu) sığınırım. Rahman ve Rahîm olan Allah’ın (celle celaluhu) adıyla.

(Her türlü hamdü sena, âlemlerin Rabbi olan Allah’a (celle celaluhu) mahsustur. O ki, Rahman ve Rahîm’dir. Kıyamet gününün tek hakimidir. (Ey Rabbimiz) Ancak sana ibâdet eder, ancak senden yardım dileriz. Bizi doğru yola sevkeyle, gazaba uğramışların ve sapıtanların yoluna değil.) (Fatiha Sûresi) Âmin.

(Şüphe yok ki, Allah (celle celaluhu) da, melekleri de Nebî’ye (Allah’ın (celle celaluhu) Rasulü Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi ve selleme) salâtü selâm getirirler. Ey imân edenler... Ona siz de salât getirin, Onu selametle anın.) (Ahzab Sûresi , 56)

Allah'ım! Sen efendimiz Muhammed Mustafa’ya (sallallahu aleyhi ve sellem), onun soyuna ve kendisine uyan bütün müminlere rahmet et. Selamet ver. Kendilerini mübarek eyle. (Kudret ve İzzet sahibi Rabbin, noksan sıfatlardan münezzeh ve berîdir. İnsanların O'na izafe ettiklerinden uzaktır. Allah’ın (celle celaluhu) resulleri peygamberlere selâm olsun. Her türlü hamdü sena, alemlerin Rabbi olan Allah’a (celle celaluhu) mahsustur.) (Saffat Sûresi ,180 -182)

Salât ve selâm sana olsun Ey Allah'ın Rasûlü.

Salât ve selâm sana olsun Ey Allah'ın Sevgilisi. Salât ve selâm sana olsun Ey Allah'ın Dostu. Salât ve selâm sana olsun Ey Allah'ın Nebisi. Salât ve selâm sana olsun Ey Allah'ın Temiz kulu. Salât ve selâm sana olsun Ey Allah'ın En hayırlısı. Salât ve selâm sana olsun Ey Allah'ın Arş'ın Nuru. Salât ve selâm sana olsun Ey Allah'ın Vahyi Emîn'i. Salât ve selâm sana olsun Ey Allah'ın tezyin ettiği. Salât ve selâm sana olsun Ey Allah'ın Şerefli kıldığı. Salât ve selâm sana olsun Ey Allah'ın Mükerrem kıldığı. Salât ve selâm sana olsun Ey Allah'ın Büyük yarattığı. Salât ve selâm sana olsun Ey Allah'ın Öğrettiği. Salât ve selâm sana olsun Ey Resullerin Efendisi. Salât ve selâm sana olsun Ey Muttakîlerin İmamı. Salât ve selâm sana olsun Ey Nebilerin sonuncusu. Salât ve selâm sana olsun Ey alemlere Rahmet olan. Salât ve selâm sana olsun Ey günahkârların şefaatçisi. Salât ve selâm sana olsun Ey Âlemlerin Rabbinin Rasûlü.

Allah’ın (celle celaluhu), meleklerinin, peygamberlerinin, arşını taşıyanlarının ve bütün mahlukatının salât ve selâmı efendimiz Muhammed Mustafa’ya (sallallahu aleyhi ve sellem), O’nun soyuna, ashabına ve kendisine uyan bütün mü’minlere olsun. Allah’ım. Sen ümmî Nebîn, Rasûl’ün, Habîbin, kulun efendimiz Muhammed Mustafa’ya (sallallahu aleyhi ve sellem), O’nun soyuna, ashabına ve kendisine tabi olan bütün müminlere rahmet eyle.

Allah’ım. Sen yüce makam sahibi, fasih lisanlı, güzel ahlâklı efendimiz Muhammed Mustafa (sallallahu aleyhi ve sellem) Nebî'ye Rahmet et.

Allah'ım. Ebedî Rahmetlerinin en faziletlisini, Sermedi bereketlerin en artanını, adet bakımından tahiyyetlerinin en temizini; insan olarak yaratılanların en şereflisi, iman hakikatlerinin karargahı, iyilik tecellîlerinin merkezi, Rahmânî esrarının nüzul mahalli, Rabbani vahdet ülkesinin sır evi, bütün peygamberlerin ahd ve mîsâk vâsıtası, rasûller ordusunun öncüsü, bütün şerefli peygamberlerin kumandanı, bütün mahlûkâtın en üstünü, yüce izzet sancağının taşıyıcısı, yüce kerem dizgisinin sahibi, ezel sırlarının şahidi, ilk nurların müşahidi, Kur’ân’ın tercümanı, ilmin, ahlakın ve hikmetlerin kaynağı, cüz'î ve küllî ni'metlerin zuhur mahalli, insanın ulvî ve süflî yanlarının gözbebeği, her iki alemin varlığının nuru, iki cihanın gözü, sana kulluğun en yüce derecesinin göstericisi, ahlâkların en yücesi ile ahlâklanan, en büyük dostun, en şerefli habîbin, efendimiz Abdülmuttalib oğlu Abdullah oğlu Muhammed’e (sallallahu aleyhi ve sellem), diğer Nebilere, sana yakın olan meleklere, salih kullarına ve göklerde ve yerde olanların hepsine ihsan eyle.

Seni zikredenler Seni zikrettikçe, zikirden gafil kalanlarda gafil kaldıkları müddetçe sen ihsan eyle Allah'ım (celle celaluhu).

Allah (celle celaluhu), resûlünün (sallallahu aleyhi ve sellem) bütün ashabından da razı olsun... (Âmin)

 

ÜYELİK GİRİŞİ
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret3564660
DUA KÜTÜPHANESİ
KÜTÜB-İ SİTTE
 salavati_serife
BÜYÜK ŞAFİİ FIKHI