• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/DuaKutuphanesi
  • https://www.twitter.com/DuaKutuphanesi
Site Haritası
EVLİYALAR ANSİKLOPEDİSİ
HAVAS İLMİ
BÜYÜK ŞAFİİ FIKHI
 Büyük Şafii Fıkhı
 2019_dini_gunler
Kur'an-ı Kerimde Adı Geçen Peygamberler
 kur-an-da-isimleri-gecen-peygamberler
RASTGELE DUALAR

İşrak Virdi

İşrak Virdi

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ اَشْرَقَ نُورُ اللّٰهِ. وَظَهَرَ كَلاَمُ اللّٰهِ. وَثَبَتَ اَمْرُ اللّٰهِ. وَنَفَذَ حُكْمُ اللّٰهِ. وَتَوَكّلْتُ عَلَي اللّٰهِ مَاشَاءَاللّٰهُ وَلَا حَوْلَ وَلَا قُوَّةَ اِلَّا بِا للّٰهِ. تَحَصَّنْتُ بِخَف۪ي لُطْفِ اللّٰه. وَبِلُطْفِ صُنْعِ اللّٰه. وَبِجَمِيلِ سَتْرِ اللّٰهِ وَبِعَظ۪يمِ ذِكْرِ اللّٰه. وَبِقُوَّةِ سُلْطَانِ اللّٰهِ. دَخَلْتُ فِي كَنَفِ اللّٰه. وَاسْتَجَرْتُ بِرَسُولِ اللّٰهِ صَلَّي اللّٰهِ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ. تَبَرَّ ئْتُ مِنْ حَوْلِي وَقُوَّتِي وَ اسْتَعَنْتَ بِحَوْلِ اللّٰهِ وَقُوَّتِهِ. اَللّٰهُمَّ اسْتُرْنِي وَاحْفَظْنِي فِي دِينِي وَ دُنْيَايَ وَاَهْلِي وَمَالِي وَوَلَدِي وَاَصْحَابِي وَاَحْبَابِي بِسِتْرِكَ الَّذِي سَتَرْتَ بِهِ ذَاتَكَ فَلاَ عَيْنٌ تَرَاكَ وَلَا يَدٌ تَصِلُ اِلَيْكَ يَا اَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ اُحْجُبْنِي عَنِ الْقَوْمِ الظَّالِمِينَ اُحْجُبْنِي عَنِ الْقَوْمِ الظَّالِمِينَ اُحْجُبْنِي عَنِ الْقَوْمِ الظَّالِمِينَ. بِقُدْرَتِكَ يَا قَوِيُّ يَا مَتِينُ يَا اَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ بِكَ نَسْتَعِينُ. اَللّٰهُمَّ يَا سَابِقَ الْغَوْثِ يَا سَامِعَ الصَّوْتِ وَيَا كَاسِيَ الْعِظَامَ لَحْمًا بَعْدَ الْمَوْتِ اَغِثْنِي وَاَجِرْنِي مِنْ خِزْيِ الدُّنْيَا وَعَذَابِ الْآخِرَةِ وَلَا حَوْلَ وَلَا قُوَّةَ اِلَّا بِاللّٰهِ الْعَلِيِّ الْعَظ۪يمِ.

Bismillâhirrahmânirrahîm

Eşraka nurullâh. Ve zahere kelamullâh. Ve sebete emrullâh. Ve nefeze hükmullâh. Ve tevekkeltü alallâh mâ şâAllâhu vela havle vela kuvvete illa billâh. Tehassantu bihafi lutfillâh. Ve bilutfi sun’illâh. Ve bicemili setrillâhi ve biazîmi zikrillâh. Ve bikuvveti sultânillâh. Dehaltu fî kenefillâh. Vestecertu biresulillâhi sallallahu aleyhi ve sellem. Teberre’tü min havlî ve kuvvetî vestaante bihavlillahi ve kuvvetih.

Allâhümmesturnî vehfaznî fî dinî ve dünyae ve ehlî ve mâlî ve veledî ve ashâbî ve ehbâbî bisitrikellezî seterte bihi zâteke fela aynun terâke vela yedün tasilu ileyke yâ erhamer râhimîne ühcubnî ani’l kavmi’z zâlimîn ühcubnî ani’l kavmi’z zâlimîn ühcubnî ani’l kavmi’z zâlimîn. Bikudretike yâ Kaviyyu yâ Metînu ya Erhamer Râhimîne bike nesteîn. Allahümme yâ sâbikal ğavsi yâ sâmie’s savti ve yâ kâsiye’l izâmi lahmân ba’del mevti eğışnî ve ecirnî min hizyi’d dünyâ ve azâbil ahireti ve la havle vela kuvvete illa billâhil aliyyil azim.

Kaynak: El-Füyuzatü'r-Rabbaniyye fi'l-measir ve’l-Evradü’l-Kadiriyye | Abdulkadir Geylani Hazretleri (kuddise sırruhû)

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.

Allah'ın nuru parladı. Allah'ın kelamı ortaya çıktı. Allah'ın emri sabit oldu. Allah'ın hükmü sonuçlandı. Allah'a dilediği kadar tevekkül ettim, (günahtan sakınmaya) kuvvet ve (ibadet etmeye) kudret ancak Allah'ın yardımıyladır. Allah'ın gizli lütfuyla, lütuf ihsanıyla, güzel korumasıyla, büyük zikriyle, güç ve kuvvetiyle korundum. Allah'ın korumasına girdim.

Resulullah sallallahu aleyhi ve sellemi vesile kılarak (Allah'tan) yardım istedim. Kendi güç ve kuvvetimden beri olup Allah'ın güç ve kuvvetiyle yardım istedim. Ey Allah'ım! Beni koru. Dinim ve dünyam konusunda beni, ailemi, malımı, çocuğumu, arkadaşlarımı, sevdiklerimi, zatını gizlediğin korumanla koru. Hiçbir göz seni göremez, hiçbir el sana ulaşamaz. Ey merhametlilerin en merhametlisi! Zalim toplumdan beni perdele (koru). Zalim toplumdan beni perdele. Zalim toplumdan beni perdele.

Ey gücü her şeye yeten. Ey Metin. Ey merhametlilerin en merhametlisi! Ancak Senden yardım isteriz. Ey Allah'ım! Ey imdada önce yetişen! Ey sesi işiten! Ey öldükten sonra kemiklere et giydiren, imdadıma yetiş. Dünya rezilliğinden ve ahiret azabından beni koru. (Günahtan sakınmaya) Kuvvet ve (ibadet etmeye) kudret, ancak pek yüce ve pek büyük Allah'ın yardımıyladır.

 

ÜYELİK GİRİŞİ
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam58
Toplam Ziyaret3568968
DUA KÜTÜPHANESİ
KÜTÜB-İ SİTTE
 salavati_serife
BÜYÜK ŞAFİİ FIKHI